Egy tündéri spitz kölyök mindennapjai

Kicsit spicces

Kicsit spicces

Az állatorvosnál

2018. augusztus 03. - rekacska24

A kötelező védőoltásokon minden kiskutyának túl kell esni. Nem voltunk ezzel mi sem másképp. 

 

annual_health_exams.jpg

Egy oltása már volt, amit a tenyésztő adatott be neki, ami a 6. héten javasolt parvo vírusos bélgyulladás elleni oltás. Állatorvosunknak Dr Kovács Miklóst választottuk, aki Mancs kezelőorvosa is volt. Mindenkinek ajánlom, mert nagyon kedves és nagy tudású orvos. 

Az odafelé vezető úton még nagyon jókedvvel sétálgattunk, a doktor bácsit is nagy farok csóválva köszöntötte, sőt még amikor felraktuk a vizsgáló asztalra akkor sem gyanakodott semmire a kicsi Winnie. :) Megvizsgálta a szemeit, fülét, fogát, körmét, szőrét és megmérte a hőmérsékletét. Minden rendben volt, nagy dicséretet kapott milyen szép és különleges spitz ő. Észrevette azonban, hogy a szőre eléggé korpás, már már koszmós. Sűrű fogú bolhafésűvel kifésülték belőle a nagy részét, és kaptunk speciális sampont, amivel 2 hetente kell megfürdetni úgy, hogy 10 percig rajta kell hagyni a samponos habot, és alaposan kifésülni a szőrét.

 

A seborrheától a kutyád bőre zsíros és korpás lesz. Néha genetikai oka van, kölyökkorban kezdődik, és a kutya egész élete folyamán sem múlik el. A legtöbb seborrheás kutya esetében a korpa valamilyen másik egészségügyi probléma (például allergia vagy hormonális probléma) komplikációja miatt jelentkezik. Ilyenkor nagyon fontos, hogy az alapvető problémát kezeljük, így a tünetek nem fognak visszatérni.

 

A fésülködés után jöhetett a szuri, amit szinte egy hang nélkül viselt, a fésülés láthatólag jobban fájt neki :) Kaptunk egy minta csomagot a ROYAL CANIN PEDIATRIC JUNIOR DOG DIGEST & SKIN 29 tápból, ami kimondottan jó az érzékeny bőrű kiskutyáknak.

20180712_164504-001.jpg

 

Ezzel véget is ért a látogatásunk az állatorvosnál. Említette, hogy az oltás után a kutya valószínű bágyadt lesz és  aludni fog, amik a legáltalánosabb tünetek az oltás után az alábbiakkal együtt:

  • -rossz közérzet
  • -helyi duzzanat az védőoltás helyén
  • -hőemelkedés, enyhe láz /kutyák normál testhőmérséklete 37.5C – 38.5C/
  • -étvágytalanság és bágyadtság

Kifelé menet szembe jött velünk egy másik kutyus, vagyis nem jött, mert úgy kellett húzni-vonni ölbe venni, ő már tudta, miféle hely ez :D 

Pár órán keresztül nem láttunk semmilyen jelét bármilyen mellékhatásnak, vidáman játszadozott, és ugyanúgy elaludt mikor elfáradt, ahogy szokott. Ám mikor felébredt, nagyon sírt. Ijedve kerestük, hogy mi lehet a baj, mint kiderült, az oltás helye fájt neki. Valahányszor ráfeküdt arra az oldalára, vagy megvakarta, hangosan felnyüszített, és picit sántított is. A képen épp ő a "kisbeteg". :) 

20180712_191453.jpg

Másnapra azonban kutyabaja volt. :) 

20180712_202947.jpg

 

Oltási program kutyák számára

 

6. hét: parvo vírusos bélgyulladás elleni védõoltás

8. hét: kombinált védõoltás (szopornyica, fertõzõ májgyulladás, parvovírusos bélgyulladás, parainfluenza és leptospirosis ellen)

10.hét: parvo vírusos bélgyulladás elleni védõoltás

12. hét: kombinált védõoltás (szopornyica, fertõzõ májgyulladás, parvovírusos bélgyulladás, parainfluenza és leptospirosis ellen)

14.-16. hét: veszettség elleni kötelezõ védõoltás

 

 

Forrás: Lake Forest Animal Clinic - VetMatrix, saját képek

A bejegyzés trackback címe:

https://winniethedoog.blog.hu/api/trackback/id/tr914161433

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása